Novex B monoculair: Microscoop voor het onderwijs & wetenschappelijk onderzoek
De Novex B mono fasecontrast is een monoculaire biologische microscoop welke onderdeel is van Novex B serie. De Novex B serie bestaat uit hoogwaardige biologische microscopen die geschikt zijn voor zowel hoger onderwijs als voor wetenschappelijk onderzoek. De kop van deze microscoop is 360 graden draaibaar zodat u eenvoudig het beeld kunt overgeven aan andere personen. De microscoop is eenvoudig in elkaar te zetten en snel gebruiksklaar, dankzij de kruistafel is het een peulenschil om de preparaten te verplaatsen.
Keuze uit 8 verschillende modellen:
- Fasecontrastset met draaibare schijf OF met slede
- Semi-plan-achromatische OF plan-achromatische-objectieven
- LED verlichting OF halogeen verlichting
Fasecontrastset met draaibare schijf of met slede
Kies uit voor een Zernike medium dark fasecontrastset met een draaibare schijf of met een slede. Het verschil is dat bij de draaibare schijf alle objectieven die meegeleverd worden fase zijn (kan uiteraard ook gewoon gebruikt worden in combinatie met helderveld) en dat bij de slede alleen 1 objectief fase is (de 40x). Verder wordt de draaibare schijf met 10x, 20x, 40x & 100x objectieven geleverd waarbij de met slede met 4x, 10x, 40x & 100x objectieven wordt geleverd. Zie hieronder het verschil tussen de twee Zernike fasecontrast sets:
Verschil in objectieven
Semi-plan-achromatische objectieven zijn beter dan achromatische objectieven en hebben een 80% vlak beeld. Plan-achromatische-objectieven zijn nog weer beter dan semi-plan-achromatische objectieven en hebben een 95% vlak beeld, daarnaast hebben ze een betere kleurcorrectie en hebben ze meestal ook langere werkafstanden wat ze een heel stuk duurder maakt dan achromatische objectieven.
Verschil in verlichting
De keuze uit LED of Halogeen hangt van de individuele keuze van de gebruiker af. Halogeen licht is erg wit, fel, en geconcentreert licht en wordt daarom erg veel gebruikt in medische en onderzoeksmicroscopen. LED verlichting is een nieuw fenomeen en wordt gebruikt in veel studentenmicroscopen. Voordeel van LED is dat het koudlicht is, bijna geen energie verbruikt, en veel langer mee gaat dan halogeen. Daarnaast heeft LED ook het voordeel dat (in deze Novex B) de microscoop zowel op batterijen (circa 50 uur) als op netstoom werkt en daarom in het veld meegenomen kan worden.
Monoculair: met één oog kijken of in combinatie met een camera
De microscoop is monoculair, dit houdt in dat de Novex B mono voorzien is van één tubus met één oculair waar u doorheen kunt kijken. Een belangrijk voordeel van een monoculaire microscoop is dat deze qua prijs vaak een stuk voordeliger zijn dan een binoculaire of trinoculaire microscoop. Mocht u een CCD camera willen aansluiten of willen fotograferen via de microscoop dan geniet een monoculaire microscoop de voorkeur boven een binoculaire microscoop. Dit omdat het licht bij een monoculaire microscoop via één tubus komt, dit in tegenstelling tot een binoculaire microscoop die het licht over twee tubussen verdeelt. Het belangrijkste nadeel van en monoculaire microscoop is dat u slechts met één oog tegelijkertijd kunt kijken naar de preparaten.
Fasecontrast: bekijk objecten die erg dun of doorzichtig zijn
De fasecontrastmethode werd in 1934 door de Nederlander Frits Zernike ontworpen, om objecten die erg drun of erg doorzichtig zijn toch te kunnen waarnemen. Hier wordt van de wetenschap gebruik gemaakt dat lichtgolven die door weefsel gaan tengevolge van diffractie een faseverschuiving ondergaan. Dit is goed te zien in het (rechter) plaatje hieronder. Door de lichtgolven met faseverschuiving te combineren met de lichtgolven die geen faseverschuiving ondergingen, ontstaat een contrastrijk beeld in het oculair.
In het (linker) plaatje hieronder kunt u technisch zien hoe fasecontrast werkt. Bij fase contrast wordt een objectief met een 1/4 lambda vertragingsfilter en een condensor met een 'fase' ring gebruikt
Tubus en oculair: ergonomisch gemonteerd
Deze monoculaire helderveld microscoop beschikt over een kwalitatief hoogstaande tubus met een10x vergroting oculair en een gezichtsveld van 18mm. Het oculair is uitwisselbaar en deze microscoop kan later dan ook uitgebreid worden met een andere oculairs om hogere/lagere vergrotingen te verkrijgen. De tubus is gemonteerd onder 30 graden en is 180 graden draaibaar.
Vergroting: 40x-1000x & 100x-1000x
Bij de modellen met een fasecontrast condensor met draaibare schijf worden objectieven meegeleverd met de vergroting 10x, 20x, 40x & 100x. In combinatie met het 10x oculair krijgt u dan vergrotingen van respectievelijk 100x, 200x, 400x & 1000x
Bij de modellen met een fasecontrast condensor met slede worden objectieven meegeleverd met de vergroting 4x, 10x, 40x & 100x. In combinatie met het 10x oculair krijgt u dan vergrotingen van respectievelijk 40x, 100x, 400x & 1000x.
De objectieven met 40x en 100x vergroting zijn voorzien van verende vatting, dit houdt in dat de frontlens van de objectieven verend is gemaakt om beschadiging te voorkomen bij hogere vergrotingen wanneer er dicht op het preparaat gewerkt wordt.
Geleverd inclusief kruistafel
De Novex B microscoop is voorzien van een 125x135mm tafel, welke standaard is voorzien van een kogelgelagerde kruistafel met verticale coaxale bediening (bereik 75x35mm) waarmee u zeer nauwkeurig uw preparaat mee kunt bewegen. Daarnaast is de preparaathouder afneembaar.
Voor meer informatie over de Novex B microscopen, klik hier.
Novex: 5 jaar garantie
Alle microscopen van Novex hebben een garantie van maar liefst 5 jaar en er kunnen tot 20 jaar na aankoop nog onderdelen geleverd worden.